Χριστουγεννιάτικο εργαστήρι ζαχαροπλαστικής

23-11-2018 9-56-03 πμ….στο χώρο του σχολείου μας….

Την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου στις 18:00, τα σχολεία μας θα πλημμυρίσουν με χαρούμενες φωνές, χαμόγελα αλλά και λαχταριστές μυρωδιές από τους κουραμπιέδες των Χριστουγέννων που οι μαθητές των σχολείων μας θα ζυμώσουν, θα ψήσουν, θα αχνίσουν, θα συσκευάσουν…αλλά και θα δοκιμάσουν μαζί με τους γονείς τους.

Καλούμε τους μαθητές των σχολείων μας να λάβουν μέρος στο μικρό εργαστήρι ζαχαροπλαστικής που οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των 5ου & 11ου Δημοτικών Σχολείων διοργανώνουν.

Μουσική, αναψυκτικά και σνακ για μικρούς και μεγάλους θα συνοδεύσουν τις προσπάθειες των παιδιών!

Οι κουραμπιέδες που δεν θα καταναλωθούν, θα συσκευαστούν από τα παιδιά και θα διατεθούν στους γονείς μέσω του Χριστουγεννιάτικου bazaar που οι Σύλλογοι μας θα συνδιοργανώσουν.

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Google

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s